پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی  دفتر آیة الله کعبی

آیة الله کعبی فقیه و حقوق دان برجسته کشور و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم شریف استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری است. این پایگاه به اصرار و درخواست دوستداران ایشان در اردیبهشت ماه 1394 تاسیس گردید. أغلب مطالب این پایگاه تولیدی هستند و به ندرت و در مورد مطالب خاص از اخبار دیگر خبرگزاری ها با توجه به اهمیت مطلب استفاده می گردد. این پایگاه توسط دفتر آیة الله شیخ عباس کعبی در اهواز اداره می گردد.
______________________________
کانال تلگرام: https://t.me/alkaebi
صفحه اینستگرام: kaabi_ir

محبوب ترین مطالب


💠 آیت الله کعبی: ما به قوه مجریه ای در تراز انقلاب اسلامی، نیاز داریم.

 جریانی در کشور غرب گراست و رفع مشکلات را در غرب گرایی دیدند، گروهی دیگر جریان نفع گرا و دنیاطلبی است که فرقی نمی کند چه کسی رئیس جمهور شود و می خواهند میز خود را از دست ندهند.

 جریان دیگر، جریان انحراف از انقلاب اسلامی است و جریان چهارم گفتمان انقلاب اسلامی است .گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان خدمت، توجه به محرومین، حل معضلات ملت، نجات مدیریت کشور است که پیشرفت و عدالت را ضامن خواهد بود.


🔸عضو مجلس خبرگان: مشکل کشور اجرا و مدیریت صحیح است/

رییس جمهور باید از جنس مردم و برای مردم باشد.


مشهد امروز : عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه 


🔸اسلام ناب محمدی به واسطه ی وجود ۵ عنصر به سرعت گسترش یافت ادامه داد: اندیشه ، فکر و ایدئولوژیک و رهبری الهی رسول الله دو عنصر اولیه این موفقیت بودند.


🔸به گزارش مشهد امروز؛ آیت الله کعبی در همایش “بررسی موانع خدمت به مردم” در جمع فعالان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خراسان در محل مسجدالنبی مشهد ؛ 

حضور نخبگان را عنصر سوم برشمرد 


🔸وى افزود: این عنصر در مهاجرین و انصار تبلور پیدا کرد که مقدمه حضور مردم به عنوان عنصر چهارم تحقق اهداف اسلام ناب محمدی بود.


🔸 آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: عنصر پنجم موفقیت نظام اسلامی، صبر و مقاومت و تحمل سختی ها و رنج ها و مشکلاتی بود که در مسیر برپایی اسلام بر سر راه مسلمانان قرار می گرفت.


🔸 آيت الله كعبى با اشاره به وقایع بعد از رحلت رسول خدا که منجر به انحراف در رهبری شد تصریح کرد: با به حاشیه رفتن رهبر الهی ،

 اشرافیت سیاسی، فسادسیاسی، جهل و عافیت طلبی و دنیا خواهی باعث ظهور طبقه ای به نام خواص اهل باطل شد که نیروهای فداکار و وفاداراسلام را به حاشیه راند و مردم را نیز از حاکمیت کنار زد.


🔸 وی خاطرنشان کرد: ولایت و رهبری روح اسلام است وامام رضا (عليه السلام) می فرمایند اگر اسلام رشد و پیشرفت داشته باشد در سایه وجود رهبری الهی است.


🔸 عضو مجلس خبرگان با اشاره به مراحل شکل گیری انقلاب اعم از ایجاد انقلاب، استقرارنظام، تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی ادامه داد: هم اکنون در مرحله سوم و تشکیل دولت اسلامی هستیم.


🔸 وی با بیان اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی تشریفاتی نیست ادامه داد: حرکت به سمت تحقق مراحل انقلاب اسلامی و گذر از مرحله ای به مرحله دیگر بستگی به انتخاب مردم داشته و این مردم هستندکه سرنوشت ساز تمدن نوین اسلامی و تحقق پیشرفت و عدالت هستند. 


🔸 آیت الله کعبی ادامه داد: شاخصه مهم دولت اسلامی وجود قوانین و مقررات اسلامی است که شورای نگهبان مسئول وقوع این شاخصه است.


🔸 وی شاخصه دیگر دولت اسلامی را اجرا و مدیریت صحیح اسلامی برشمرد و ادامه داد: مشکل کشور اجرا و مدیریت صحیح است که نیازمند ریاست قوه مجریه ای مقتدر، ارزشی، انقلابی، توانمند، کارآمد و جهادی است که بتواند به سمت تحقق دولت اسلامی و حل مشکلات گام بردارد.


🔸وی با بیان اینکه قوه مجریه است که بار اصلی نظام را به دوش می کشد افزود: قوه مجریه در ساخت و نظارت قانون نقش بیشتری نسبت به دوقوه دیگر دارد تا جایی که عمل به قوانین منوط به خواست قوه مجریه است.


🔸 عضو خبرگان رهبری در ادامه با شرح عملکرد دولت های پس از انقلاب ادامه داد: تاکنون قوه مجریه ای در تراز انقلاب اسلامی و اینکه بتواند بار اصلی کشور را به عهده بگیرد وجود نداشته و این بزرگترین مانع خدمت است.


🔸 آیت الله کعبی انتخاب رئیس جمهوری در تراز انقلاب اسلامی را راه ایجاد قوه مجریه ای در تراز انقلاب برشمرد و افزود: رئیس جمهور باید از جنس مردم و برای مردم بوده و طعم فقر را چشیده باشد تا بتواند مسائل و مشکلات مردم را لمس کرده و در خدمت به مردم تشنه باشد.


🔸 آیت الله کعبی با اشاره به آرایش جریانات موجود کشور ادامه داد: جریانی در کشور غرب گراست و رفع مشکلات را در غرب گرایی دیدند، گروهی دیگر جریان نفع گرا و دنیاطلبی است که فرقی نمی کند چه کسی رئیس جمهور شود و می خواهند میز خود را از دست ندهند.


🔸آیت الله کعبی افزود: جریان سوم انحراف از انقلاب اسلامی است و جریان چهارم گفتمان انقلاب اسلامی است . گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان خدمت، توجه به محرومین، حل معضلات ملت، نجات مدیریت کشور است که پیشرفت و عدالت را  ضامن خواهد بود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی