پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی  دفتر آیة الله کعبی

آیة الله کعبی فقیه و حقوق دان برجسته کشور و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم شریف استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری است. این پایگاه به اصرار و درخواست دوستداران ایشان در اردیبهشت ماه 1394 تاسیس گردید. أغلب مطالب این پایگاه تولیدی هستند و به ندرت و در مورد مطالب خاص از اخبار دیگر خبرگزاری ها با توجه به اهمیت مطلب استفاده می گردد. این پایگاه توسط دفتر آیة الله شیخ عباس کعبی در اهواز اداره می گردد.
______________________________
کانال تلگرام: https://t.me/alkaebi
صفحه اینستگرام: kaabi_ir

بایگانی
محبوب ترین مطالب

آیت الله کعبی ظهر دیروز در شهر شیبان بخش باوی استان خوزستان حضور یافت. ایشان در جمع مردم ولایتمدار این شهر در محل نماز جمعه شهر سخنرانی کرد. 

🔻آیت الله کعبی: این مردم وفادارند و خدمات بزرگی به اسلام و وطنشان داشته اند و از ضد انقلاب بیزارند.

🔻 ایت الله کعبی با گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت و پایداری مردم دزفول اظهار داشتند ؛ دشمن جنگ نرم تمام عیاری را برعلیه مردم ما شروع کرده که از جنگ سخت و اشغال خرمشهرها جدی تر است و راه حل تشکیل جبهه نیروهای مومن و انقلابی و تولید قدرت نرم و حضور در صحنه و مبارزه همه جانبه  با بدعت و انحراف و حل مشکلات اقتصادی بویژه رفع معضل بی کاری  است .

 🔻حال  چنانچه عده ای اندک به هر دلیل  طعمه جنگ نرم دشمن شوند عموم مردم بارها از اهل بدعت وانحراف و جریان وهابیت اعلام انزجار و تنفر نموده اند و می نمایند.  ‌البته جریان انحراف و نفاق و خیانت نه مرز می شناسد و نه قومیت و نه دین و وطن . نمونه آن در همین ایران بزرگمان، مگر ما منافقین خلق نداشتیم؟ چقدر اینها جرم و جنایت کردند. و چه علمایی را  در مثل این ماه مبارک رمضان در محراب به شهادت رساندند. در نهایت بعضی از اینها بازسازی هم شدند و بخشی از آنها توبه  کردند. در بقیه جاها هم همینطور است.

🔻بیشتر از این به شما بگویم گروهی از اصحاب امیرالمومنین علیه السلام با همه عظمت امیرالمومنین  جزء خوارج  شدند. از راه منحرف شدند از جمله "بن ملجم مرادی" یازده هزار نفر آنها قبل از جنگ نهروان به واسطه "بن عباس" و برخی اصحاب و به وسیله خود امیرالمومنین جذب شدند و برگشتند و یک عده ای بر انحراف خود  ماندند که امام بر علیه آنها شمشیر کشید.

🔻در همه زمانها و در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امیر المومنین علیه السلام  و امام حسن علیه السلام  و حتی امام حسین علیه السلام این حالت بود. خوبهایی بودند و بدهایی هم بودند.

🔻فضای عمومی مردم عرب ایران عزیز  ؛ فضای دینداری و ولایتمداری  و وفاداری وفداکاری برای اسلام وایران  است. این مردم واقعا مردم خوبی هستند. نه اینکه من چون از شما هستم این حرف را می زنم. همه جا این را گفته ام و به مسئولین هم گفته ام: 🔻 نباید به جای قدر دانی از این مردم عاشق اسلام و ایران  با برچسب های ناروا این مردم را رنجاند. این خلاف انصاف است. نباید سرمایه های اجتماعی ملت را با اشتباه در تحلیل تضعیف نمود. . خداوند می فرماید: إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ

همانا براى كسانى كه دوست دارند زشتى‌ها در ميان اهل‌ايمان شايع گردد، در دنيا وآخرت عذاب دردناكى است، و خداوند مى‌داند و شما نمى‌دانيد.   بنابراین تجلیل وتکریم از وفاداری وعشق مردم عرب به اسلام وایران، اصل عقلائی ویک امر واقعی وضروری است. 

🔻در تشییع شهداء؛ شهید "حسن کارونی" و شهید "بشیر حمیدی" همه دیدیم همه اهالی ولایتمدار "شیبان" حضور یافتند و کسی در خانه نماند. مرد و زن آمدند. این بر خوبی و وفاداری دلالت دارد. و این دلالت بر ولایتمداری و تجدید بیعت باامام وشهداء  و رهبری عزیز دارد.  مردم  عرب این مناطق واهالی ولایتمدار شیبان همیشه در راه دفاع از اسلام‌ و اهل بیت علیهم السلام ونظام جمهوری اسلامی ایران گام نهاده اند.


🔻در حماسه  دفاع مقدس ملت بزرگ ایران ،مردم عرب خوزستان ازلحاظ مادی وروحی  بیشتر ازهمه از صدام جنایتکار مدعی عروبت وقارونهای خلیج فارس حامی اش مثل ال سعوداسیب دیدند؟ وجنگ زده شدند وشهرهایشان خراب گردید. والبته باتمام توان در مقابل تجاوز صدام ملعون مقاومت کردند.


🔻من اهل "لشکر آباد"م وقتی این کوچه و محله های مردم با توپ و خمپاره اماج حمله قرار گرفت ؛ مردم خود را برای مقابله با متجاوز اماده می کردند.ما می دیدیم چه اتفاقی می افتاد. خانه " مرحوم نعمتیان" را دیدیم در همین "لشکر آباد" خودمان در اهواز وقتی دشمن تا نورد لوله هم رسیده بود. دوازده نفر از خانواده این  سید اولاد پیامبر کوچک وبزرگ شهید و زخمی شدند واین در حالی بود که شهید سید موسی نعمتیان که کارمند شرکت نفت بود ،در این خانه "کلتوف ملوتوف" آماده می کردند تا به عنوان بسیجی (اوائل جنگ) بروند طرف نورد و با بعثی ها بجنگند. در این خانه خمسه خمسه خورد و دوازده  نفر از افراد خانه یا مجروح شدند یا شهید.  واواره جنگ شدند.

سید موسی نعمتیان  شهید شد و خانواده اش آواره شدند و امثال ایشان زیاد بودند. حاج کریم کارگر را باز بگویم پشت خانه ما در لشکراباد  خانه شان بود. خانه اش روی سرش آوار شد در جنگ و شهید شد. خوب، بیشتر این خمپاره ها و این بمباران ها اینجا به عربها لطمه زد و آسیب زد و بیشتر این جوانان مناطق عربی ما در جبهه ها بودند شهید دادیم . ومجروح واسیر تقدیم کردیم.

 🔻خوزستان بیشترین آمار شهدا را در ایران اسلامی و عزیز دارد. بیست و دو هزار شهید خوزستان تقدیم کرد که چهارده هزار شهید آن از همین عربها بودند . آن موقع که جنگ بود عربها این بودند و در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام و مبارزه با داعش و تکفیرها هم امثال شهید زهیری ها و نادر حمیدها افتخار این مردم هستند.  

🔻همیشه به مسئولین گفته ام و به مسئولین بزرگ اینجا هم گفته ام که این مردم گوشت و وپوست و خون و کیان و وجودشان عشق به اسلام و جمهوری اسلامی و وطن است. رهبری به بنده فرمودند که فلانی من عربها را خوب می شناسم وقتی بعث حمله کرد اینها با اینکه زبان و فرهنگشان نزدیک عراق بود در مقابل بعثی ها ایستادند و جان فشانی کردند. دیروز همه شاهد بودیم در برنامه تلویزیونی ماه عسل در شبکه یک  خانواده البوعذار ازطایفه بنی ساله مهمان بودند. رشادتهای مردم را در مقابله با صدام متجاوز تعریف می کردند

🔸️بیست و هشت نفر از بنی ساله به شهادت می رسد که خلبان ایران عزیزمان به دست دشمن نیافتد. کم از این اتفاقها  و حماسه هااینجا افتاد؟ 

اینکه چند نفر پیدا بشوند از راه منحرف بشوند این ربطی به همه مردم ندارد.


🔻این مردم وفادار مستحق خدمتند. خدمت صادقانه. این مردم کار می خواهند. این مردم هوا میخواهند. این مردم آب میخواهند که بنوشند و کشاورزی کنند. این مردم میخواهند زندگی کنند. مردم این را میخواهند و اگر نه این مردم چه مشکلی دارند. جمهوری اسلامی را و این مملکت را  دوست دارند.


🔻قبل از اینکه بیایم اینجا سادات فواضل و یک جماعتی از منطقه الهایی آمدند پیشم و می گفتند که با کانال توانا میخواهند از کرخه آب بکشند طرف دز. میگفتند: با طرح تسطیح اراضی رهبری به طور رایگان زمینهای ما را تسطیح کردند و ما گندم کاریم وتشکر می کردند.اما ناراحت بودند می گویند وقتی موقع آبیاری شد سازمان آب و برق مانع رسیدن این آب به ما می شود  و خودشان می گفتند که رهبری این همه دلسوزانه به فکر ما است  اما ازمسئولین سازمان اب وبرق درخواست داشتند که حق ابه  ۱۶ هزار هکتار کشاورزی کشت گندم را اختصاص دهند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی