پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله کعبی

الموقع الإعلامي لمکتب آیة الله الشیخ عباس الکعبي

پایگاه اطلاع رسانی  دفتر آیة الله کعبی

آیة الله کعبی فقیه و حقوق دان برجسته کشور و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم شریف استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری است. این پایگاه به اصرار و درخواست دوستداران ایشان در اردیبهشت ماه 1394 تاسیس گردید. أغلب مطالب این پایگاه تولیدی هستند و به ندرت و در مورد مطالب خاص از اخبار دیگر خبرگزاری ها با توجه به اهمیت مطلب استفاده می گردد. این پایگاه توسط دفتر آیة الله شیخ عباس کعبی در اهواز اداره می گردد.
______________________________
کانال تلگرام: https://t.me/alkaebi
صفحه اینستگرام: kaabi_ir

بایگانی
محبوب ترین مطالب

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده استآیت الله کعبی :

بنده پیگیر حل این امر هستم. هرگونه تجمع اعتراضی با منافع استانی و ملی مغایر است. در پی پی گیریهای ایت الله کعبی رئیس هیات مرکزی  نظارت برانتخابات شورای شهر و روستا از تهران برای بررسی تخلفات وارد اهواز شدند.


طی بروز مشکلاتی در روند شمارش آراء انتخابات شهر و روستا در اهواز، عضو مجلس خبرگان استان خوزستان، آیة الله شيخ عباس کعبی پیگیر امر شدند.

💠 آیت الله کعبی گفت : خواسته های مردم جهت احقاق حقوق قانونی وامانت رای مردم که حق الناس است را از شورای مرکزی انتخابات شورای شهر و روستا در تهران با اسناد پی گیری کردم ان شاء الله اعمال قانون خواهد شد.

 آیة الله شیخ عباس  کعبی  صبح امروز ۱۳۹۶/۲/۳۱ طی تماس های مکرر با مسئولین ذی ربط انتخابات شورای شهر در اهواز، خواستار حفظ امانت مردم، و احقاق حقوق کاندیداهای شورای شهر شد.

 ایشان همچنین امروز در همین راستا، با سفر به تهران با اعضای شورای نگهبان در تهران دیدار و گفت و گو کردند.


سید احمد پور فرجی،مسئول هيئت نظارت بر انتخابات هاى شوراى شهر و روستا در استان خوزستان، به ایشان گفته اند آراء دوباره شمارش خواهند شد و صندوقها دوباره بررسی و تا دو روز دیگر نتیجه صادر می شود.


این اولین بار نیست که ایشان قبل از درخواست شخص یا افرادی به محض دریافت برخی از اخبار در رابطه با برخی خلل ها در روند شمارش آراء انتخابات شورای شهر وارد عمل می شوند. 

برخی ساعاتی پیش با انتشار بیانیه هایی در فضای مجازی از عده ای از علماء نام برده اند و درخواست هایی داشته اند.


آیة الله كعبى همچنین تصریح داشتند، نباید اعتماد مردم برای شرکت در انتخابات و مشارکت در سرنوشت خود دچار هیچ خللی شود. برخی از مستنداتی که ارائه شده است بسیار قابل تامل و بررسی است. از عموم مردم عزیز می خواهم بر حفظ امنیت و نظم عمومی حریص باشند. قطعا امور را از راههای قانونی دنبال خواهد شد.


https://telegram.me/


💠 آیت الله کعبی: ما به قوه مجریه ای در تراز انقلاب اسلامی، نیاز داریم.

 جریانی در کشور غرب گراست و رفع مشکلات را در غرب گرایی دیدند، گروهی دیگر جریان نفع گرا و دنیاطلبی است که فرقی نمی کند چه کسی رئیس جمهور شود و می خواهند میز خود را از دست ندهند.

 جریان دیگر، جریان انحراف از انقلاب اسلامی است و جریان چهارم گفتمان انقلاب اسلامی است .گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان خدمت، توجه به محرومین، حل معضلات ملت، نجات مدیریت کشور است که پیشرفت و عدالت را ضامن خواهد بود.


🔸عضو مجلس خبرگان: مشکل کشور اجرا و مدیریت صحیح است/

رییس جمهور باید از جنس مردم و برای مردم باشد.


مشهد امروز : عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه 


🔸اسلام ناب محمدی به واسطه ی وجود ۵ عنصر به سرعت گسترش یافت ادامه داد: اندیشه ، فکر و ایدئولوژیک و رهبری الهی رسول الله دو عنصر اولیه این موفقیت بودند.


🔸به گزارش مشهد امروز؛ آیت الله کعبی در همایش “بررسی موانع خدمت به مردم” در جمع فعالان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خراسان در محل مسجدالنبی مشهد ؛ 

حضور نخبگان را عنصر سوم برشمرد 


🔸وى افزود: این عنصر در مهاجرین و انصار تبلور پیدا کرد که مقدمه حضور مردم به عنوان عنصر چهارم تحقق اهداف اسلام ناب محمدی بود.


🔸 آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: عنصر پنجم موفقیت نظام اسلامی، صبر و مقاومت و تحمل سختی ها و رنج ها و مشکلاتی بود که در مسیر برپایی اسلام بر سر راه مسلمانان قرار می گرفت.


🔸 آيت الله كعبى با اشاره به وقایع بعد از رحلت رسول خدا که منجر به انحراف در رهبری شد تصریح کرد: با به حاشیه رفتن رهبر الهی ،

 اشرافیت سیاسی، فسادسیاسی، جهل و عافیت طلبی و دنیا خواهی باعث ظهور طبقه ای به نام خواص اهل باطل شد که نیروهای فداکار و وفاداراسلام را به حاشیه راند و مردم را نیز از حاکمیت کنار زد.


🔸 وی خاطرنشان کرد: ولایت و رهبری روح اسلام است وامام رضا (عليه السلام) می فرمایند اگر اسلام رشد و پیشرفت داشته باشد در سایه وجود رهبری الهی است.


🔸 عضو مجلس خبرگان با اشاره به مراحل شکل گیری انقلاب اعم از ایجاد انقلاب، استقرارنظام، تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی ادامه داد: هم اکنون در مرحله سوم و تشکیل دولت اسلامی هستیم.


🔸 وی با بیان اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی تشریفاتی نیست ادامه داد: حرکت به سمت تحقق مراحل انقلاب اسلامی و گذر از مرحله ای به مرحله دیگر بستگی به انتخاب مردم داشته و این مردم هستندکه سرنوشت ساز تمدن نوین اسلامی و تحقق پیشرفت و عدالت هستند. 


🔸 آیت الله کعبی ادامه داد: شاخصه مهم دولت اسلامی وجود قوانین و مقررات اسلامی است که شورای نگهبان مسئول وقوع این شاخصه است.


🔸 وی شاخصه دیگر دولت اسلامی را اجرا و مدیریت صحیح اسلامی برشمرد و ادامه داد: مشکل کشور اجرا و مدیریت صحیح است که نیازمند ریاست قوه مجریه ای مقتدر، ارزشی، انقلابی، توانمند، کارآمد و جهادی است که بتواند به سمت تحقق دولت اسلامی و حل مشکلات گام بردارد.


🔸وی با بیان اینکه قوه مجریه است که بار اصلی نظام را به دوش می کشد افزود: قوه مجریه در ساخت و نظارت قانون نقش بیشتری نسبت به دوقوه دیگر دارد تا جایی که عمل به قوانین منوط به خواست قوه مجریه است.


🔸 عضو خبرگان رهبری در ادامه با شرح عملکرد دولت های پس از انقلاب ادامه داد: تاکنون قوه مجریه ای در تراز انقلاب اسلامی و اینکه بتواند بار اصلی کشور را به عهده بگیرد وجود نداشته و این بزرگترین مانع خدمت است.


🔸 آیت الله کعبی انتخاب رئیس جمهوری در تراز انقلاب اسلامی را راه ایجاد قوه مجریه ای در تراز انقلاب برشمرد و افزود: رئیس جمهور باید از جنس مردم و برای مردم بوده و طعم فقر را چشیده باشد تا بتواند مسائل و مشکلات مردم را لمس کرده و در خدمت به مردم تشنه باشد.


🔸 آیت الله کعبی با اشاره به آرایش جریانات موجود کشور ادامه داد: جریانی در کشور غرب گراست و رفع مشکلات را در غرب گرایی دیدند، گروهی دیگر جریان نفع گرا و دنیاطلبی است که فرقی نمی کند چه کسی رئیس جمهور شود و می خواهند میز خود را از دست ندهند.


🔸آیت الله کعبی افزود: جریان سوم انحراف از انقلاب اسلامی است و جریان چهارم گفتمان انقلاب اسلامی است . گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان خدمت، توجه به محرومین، حل معضلات ملت، نجات مدیریت کشور است که پیشرفت و عدالت را  ضامن خواهد بود.